Новини

Що таке декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці та кому потрібно її мати?

Що таке декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці та кому потрібно її мати? 

Отже, для початку давайте розберемось, що ж таке декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

У відповідності до законодавства України, це -  документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Кому потрібна відповідна декларація?

Суб’єкту ведення господарської діяльності, тобто, це фізична особа -підприємець, або будь-яке підприємство, на якому здійснюються роботи або використовується обладнання, машини і механізми підвищеної небезпеки.

Чи потрібно реєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства на все обладнання/устаткування, або на роботи, які виконуються?

Ні, не потрібно. Законодавець чітко зазначив, в якому випадку потрібно декларувати використання певних небезпечних механізмів, або виконання небезпечних робіт.

Вичерпний перелік робіт зазначений в Додатку 6 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

Вичерпний перелік устаткування/обладнання в Додатку 7 того ж Порядку.

Як правильно сформувати декларацію?

Бланк Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства затверджений постановою КМУ  «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»  і зазначений в Додатку 8.

Куди потрібно подавати Декларацію?

Є два способи подати відповідну Декларацію.

Перший, найбільш оптимальний і найпростіший - через Портал електронних сервісів Мінекономіки, за відповідним посиланням https://my.gov.ua/info/service/5085/details. В такому випадку потрібно зареєструватись в персональному кабінеті, після цього можна буде подати Декларацію. Також в персональному кабінеті можна буде отримати і результат послуги.

Другий спосіб - подати документи через Центр надання адміністративних послуг. В такому випадку Декларацію можна подати за місцезнаходженням субєкта господарювання, або за місцем проведення його діяльності.

Подається два примірники заповненої Декларації.

Коли потрібно подавати Декларацію?

Декларація має подаватися не пізніше, як за 5 робочих днів до початку виконання діяльності, для якої вона потрібна.

Що буде, якщо не подати Декларацію?

В такому випадку суб’єкту господарювання відповідно до ст.164 КУпАП загрожує штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, сировини, обладнання і грошей, отриманих в результаті неправомірної діяльності. 

Прес-служба ЦНАП м.Івано-Франківськ

75-01-19

Графік роботи

Центр надання адміністративних послуг
ПН, ВТ, СР
9.00-17.00
ЧТ
9.00-20.00
ПТ, СБ
9.00-16.00
без перерви
Управліня реєстраційних процедур
ПН, ВТ, СР
9.00-17.00
ЧТ
9.00-18.00
ПТ
9.00-16.00
без перерви
ТП та ВРМ ЦНАП
ПН, ВТ, СР, ПТ
8.00-16.00
ЧТ
8.00-17.00
обідня перерва
12.00-13.00
СБ, НД, державні свята
вихідний день
 

Сервіси

Останні новини